Kazancınız 40%

Valerie Taylor'a Ne Oldu?

Liste fiyatı: 140.00 
84.00 
İndirim: 56.00 ₺ (40%)
9786059708722
Stokta
+

Ürün Açıklaması

İngiliz polisiyesinin usta ismi Colin Dexter ve

İngiliz polislerin en ünlüsü Başkomiser Morse…

Başkomiser Morse serisi, İngiltere ve ABD'de çok satanlar listesinde yer aldı ve bugüne kadar birçok dile çevrildi. İngiliz Polisiye Yazarlar Birliği'nin prestijli Gümüş ve Altın Hançer ödüllerine ikişer defa layık görülen, Colin Dexter'a polisiyeye katkılarından dolayı Cartier Elmas Hançer ödülünü kazandıran Başkomiser Morse serisi, polisiye tutkunlarının mutlaka okuması gerekenler arasında yer alıyor.

Colin Dexter'ın gerçek İngiliz birasına, klasik müziğe, bulmacalara ve İngiliz edebiyatına âşık dedektifi Başkomiser Morse, ilk olarak 1975'te Woodstock'a Son Otobüs romanıyla okurlarla buluştu. Biraz aksi, bazen huysuz, kural tanımaz ancak tüm bunlara rağmen sempatik, son derece zeki, kültürlü, şefkatli ve adaletli bir karakter olan Başkomiser Morse, dürüst ve güvenilir yardımcısı Başpolis Lewis eşliğinde 13 roman boyunca kadim üniversite kenti Oxford'da cinayetleri ve gizemleri aydınlattı.


Serinin ikinci romanında Başkomiser Morse ve Başpolis Lewis, Oxford’un kuzeyinde bir lisede okuyan, okula gitmek için evden çıkıp bir daha dönmeyen genç ve güzel Valerie Taylor’ı araştırıyor. İki yıl boyunca Valerie’yi arayan Başkomiser Ainley, şüpheli bir trafik kazasında ölünce vakaya Başkomiser Morse atanır. Valerie’nin öldüğüne emin olan Morse ve bundan o kadar da emin olmayan Başpolis Lewis, vakayla ilgili herkesi ve her şeyi araştırdıkça şaşırtıcı gerçeği ortaya çıkarıyor.

eTicaretif