Kazancınız 26%

Karanlık Konakta Ne Var?

M. Akil
Liste fiyatı: 8.00 
5.90 
İndirim: 2.10 ₺ (26%)
978-6058616677
Stokta yok

Ürün Açıklaması

“12 Haziran, Çarşamba. O gün İstanbul’da hiçbir cinayet ol­mamıştı. Yoksa bu kadın geçmiş senelerin bu gününde olmuş bir vakaya mı işaret etmek istiyordu? Matbaadan eski bir gaze­te koleksiyonunu alarak her senenin 12 Haziran gününe bak­tım. 1330 senesine kadar 13 sene geriye gittim. Hiçbir şey yok. Birden hiddetlenerek elimdeki senelik koleksiyon cildini öbür ciltlerin üzerine o kadar şiddetle attım ki hepsi birden paldır küldür yere döküldüler. Yalnız üzerinde kalın yazılı harflerle 1329 tarihi yazılı olan bir cilt yere düştüğü vakit ayakta kalmış ve ortasından açılarak kalın ve siyah matem çizgileriyle çerçeveli bir sayfa meydana çıkmıştı.”

“Üç gayretli araştırmacı akademisyen Seval Şahin, Didem Ardalı Büyükarman ve Banu Öztürk, Tübitak’a sundukları ve onaylattıkları bir proje ile erken dönem Osmanlı-Türk polisiye eserlerini konu edinen bir çalışmayı sürdürmektedirler.
Bu çalışmanın meyvalarını çok heyecanla beklerken üzerinde çalışılan eserlerden bugünkü okurlarca hiç bilinmeyen bazı yapıtların Latin harfleriyle ilk defa yayınlanıp okuyuculara sunulması olanağının çıkmasını da sevinçle karşıladık.”

Erol Üyepazarcı

“Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türkçede Polisiye” dizimizin 5.kitabını sunmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz…

İstanbul, 2013, 1. Basım, Çeviri: Banu Öztürk, 96 Sayfa
eTicaretif