Kazancınız 34%

Garden Cinayeti

S.S. Van Dine
Liste fiyatı: 15.00 
9.90 
İndirim: 5.10 ₺ (34%)
978-6058616653
Stokta
+

Ürün Açıklaması

Van Dine’ ın yapıtları hiçbir psiko­lojik ve toplumsal etkene yer ver­meyen geleneksel İngiliz okuluy­la; bu öğeleri göz önüne alan A­merikan okulunun bir sentezidir; ancak S.S.Van Dine romanların­da ilginç husus insanüstü bir var­lık olan dedektifin nitelikleridir. S.S. Van Dine’ın kişisel kanımızca talihsizliği edebiyat eleştirmen­liğindeki seçmeci yaklaşımından bir türlü kurtulamamasıdır; bunun sonucu polisiye romana yüksek kültür düzeyini yansıtmaya çalı­şır, işi dipnotlar koymaya kadar götürür; edebi örnekler ve Latince yazılmış vecizeler kullanır.

Erol Üyepazarcı

“Çiğdemler ölüyor,” dedi. “Yerlerini sümbül ve nergise bırak­mak için, daha sonra bunların yerini laleler alacak. Bir renk diğe­rinin ölümü pahasına kendisini ortaya çıkarıyor. Güzel, renkli bir bahçe. Ama günün her saatinde içinde ölüm kol geziyor, Van. Kim böyle bir yerde hayatta kalabilir ki!”

Klasik polisiye yazınının üstatlarından S.S.Van Dine, Erol Üyepazarcı’nın sunuş yazısı ve yayınevimizden çıkan 4.kitabıyla, özlemi duyulan “has” polisiye edebiyatı okuruyla buluşturuyor. “Zabıta Romanları”nın “Geceleri Okumayınız!” uyarılarına kulak tıkayarak; Geceleri de okuyunuz!

İstanbul, 2013, 1. Basım, Çeviri: Özlem Güngör, 208 Sayfa
eTicaretif