Kazancınız 25%

221B Dergi 6. Sayı

Liste fiyatı: 12.00 
9.00 
İndirim: 3.00 ₺ (25%)
977-2149995004-6
Stokta
+

Ürün Açıklaması

Türkiye’nin İlk Polisiye Dergisi: 221B

Ocak 2016’da ilk sayısıyla okurların karşısına çıkan ve bir haftada 2 baskı yapan 221B, adını Sherlock Holmes’ün Londra’daki evinden alıyor: 221 Baker Street.

2 aylık periyodlarla yayımlanacak derginin yayın kurulu şu isimlerden oluşuyor: Ahmet Ümit, Sevin Okyay, Erol Üyepazarcı, Algan Sezgintüredi, Özlem Özdemir, Ece Özbaş ve Hüseyin Çukur.
Yazıların, dosya konularının sayfa doldurmak için yazılmadığı; polisiye edebiyat üzerine tartışma yaratacak tezlerin öne sürüldüğü; polisiye çizgiromandan dizi/film eleştirilerine, röportajlara, sahafiye kitaplardan polisiye öykülere uzanan bir çerçevede, genç yazarların da emeklerini ortaya koyabileceği, 96 sayfalık ve arşiv niteliği taşıyacak bir dergi yarattık.

Derginin sabit yazar kadrosundaysa, yayın kurulu üyeleri dışında Celil Oker, Derviş Şentekin, Ceyhan Usanmaz, Yankı Enki, Levent Cantek, Gülce Başer, Seval Şahin, Fulya Turhan, Cenk Çalışır, Oğuz Eren, Suphi Varım, Özgür Şen, Elçin Poyrazlar, Esra Ertan, Koray Sarıdoğan ve Üstüngel Arı var.
Bir “polisiye kültür” dergisi olarak yola koyulan 221B, bugüne kadar Türkiye’de denenmemiş bir içerik ve yerelle evrenseli buluşturma şiarıyla, derginin “mutfağını” okurlarıyla da paylaşıyor. 221B, polisiye edebiyata ilgi duyan, yazan herkesi kapsama hedefiyle edebiyatın mutfağını, usta-çırak ilişkisini canlı tutmayı, yeni yazarlara şans vermeyi hedefliyor.

Derginin yayın kurulu ve sabit yazar kadrosu dışında, her sayıda hem dosya konularına hem de içeriğe katkıda bulunacak konuk yazarlar da okurlarıyla buluşacak... Yurt içi ve yurt dışı röportajları da evrenselle yereli buluşturma hedefimizde okurlarımıza akıl açıcı tartışmalar sunacak.
Bütün bunlara ek olarak, yayında olan http://221bdergi.com adresinde de güncel polisiye kültür haberleri, kitap tanıtımları, röportajlar; polisiyeye içkin her mecraya değinen, gündem oluşturan bir içerik de polisiye severlerin ilgisine sunuldu.

eTicaretif